KORÁLKY DNÍ – DROBNOSTI, KTERÉ OŽIVÍ VÁŠ VZTAH

Dnešní hektická doba způsobuje, že se často dostáváme do stereotypu a nějak nemáme čas na drobné radosti – korálky dní – díky kterým je život tak krásný. A to i ve vztahu, kdy zjišťujeme, že i přes hluboké city, které k partnerovi stále cítíme, se najednou začne ze vztahu vytrácet nadšení a možná i romantika. Co s tím?

Zkusme se vrátit zpět, do doby, kdy jsme byli ve vztahu na začátku a všechny tyhle maličkosti jsme dělali automaticky😊.

Máj – lásky čas. Využijme toho, a pokud si budeme takhle „hrát“ celý měsíc, tak věřím, že i v dalších měsících si občas vzpomeneme😊, a bude nám spolu ještě lépe. Na lásce je třeba pracovat a chránit ji. Společné štěstí dvou lidí je založené na detailech, momentech, něžnostech, které zaberou jen pár minut, ale účinek je velký.

Pojďme se se podívat na 31 tipů, tedy na každý květnový den jeden. Pokud je během měsíce vyzkoušíte, věřte, že na konci měsíce bude váš vztah ještě lepší než nyní.

A pokud vás napadnou další nápady, sem s nimi, inspirace není nikdy dost.

Někdy ty nejjednodušší věci jsou ty nejdůležitější😊.

Užijte si to!

Ranní polibek
Polibte se hned po probuzení. Tento polibek, kterým se každý den s partnerem přivítáte, je totiž podle vědců pro vzájemný vztah ten nejdůležitější. Ale klidně si polibek během dne několikrát zopakujte😊.

Den bez kritiky a stížnosti
Dnes si odpusťte jakoukoliv kritiku toho druhého. Zkuste vynechat i stížnosti. Spíše se zaměřte na to, co vám dělá radost, nebo co se vám povedlo.

Pochvala
Chvalte i za drobnosti, chvalte za velké věci. Pochvalte partnera/ku za to, co dělá pro vás, pro rodinu, pro ostatní. Pochvaly není nikdy dost a všichni ji máme rádi😊.

Povídejte si
Vyhraďte si alespoň 30 minut na klidný, nerušený rozhovor. Bez televize, bez dětí, bez jiných povinností. Jen vy dva, v klidu a pohodě. Buďte zvědaví. Klaďte otázky, které nevyvolávají automatickou a neurčitou odpověď, ale nutí k zamyšlení a vedou k plnohodnotnému rozhovoru.
Tím, že budete demonstrovat skutečný zájem o to, co váš partner dělá a prožívá, dokážete, že vám na něm opravdu záleží. Ostatně nezapomínejte, že smyslem dlouhodobého vztahu je právě společné sdílení života.

Čas na rande
Zajděte si spolu na rande. Domluvte se, kam a kde to bude. A dorazte tam každý sám, tak jako kdysi. Udělejte si pohodový večer. Prostě takové obyčejně rande😊.
A jaké bylo vaše první rande? Zavzpomínejte na něho a pokud můžete, vydejte se na místa, kde jste se potkali poprvé. Pokud tu možnost nemáte, alespoň si o tomto setkání popovídejte.

Společná procházka
Procházka jarní přírodou to je ten pravý tip, jak mít čas jen pro sebe.

Smějte se spolu
Podle studie známého amerického psychologa Johna Gottmana, který se věnuje partnerskému soužití, je společné sdílení humoru jednou z nejefektivnějších cest, jak posílit vztah. Najděte si film, nahrávku či třeba audioknihu, které se opravdu společně od srdce zasmějete.

Vytvářejte nové vzpomínky
Nuda a předvídatelná rutina zahubí každý vztah. Předejít tomu můžete tím, že budete zkoušet nová dobrodružství a vytvářet nové rituály. Ne všechno třeba vyjde, ale i každý pokus se počítá. Co spolu vyzkoušíte?

Objímejte se
Lidé potřebují fyzický kontakt, je to dokonce jedna z našich základních potřeb, proto se objímejte kdykoliv je to možné.

Zahrajte si hru
Zahrajte si spolu hru. Třeba nějakou společenskou😊, ale může být i jiná. Jaká? To už je jen a jen na vás😊.

Líbejte se
Líbejte se více kdykoliv. Najděte si příležitost a polibte se na různých místech – na eskalátoru, pod rozkvetlým stromem, před sousedkou😊, nebo kdekoliv jinde, třeba si najděte místa, kde jste se ještě nikdy nelíbali.
Odborníci dokonce tvrdí, že jakýkoli polibek, trvající více než 5 sekund, má na vztah doslova životodárný vliv a v součtu byste se měli věnovat líbání alespoň 5 minut denně. A proč je to tak důležité? Během líbání se například do těla uvolňují endorfiny, které napomáhají odbourávat stres. A líbání zlepšuje průchodnost dýchacích cest a dostává do těla až o polovinu více kyslíku. To jsou ale věci, že😊?
Průměrný polibek trvá asi 12 sekund, za den byste si jich proto měli dát alespoň 25. Tak do toho😊.

Buďte offline
Vypněte všechna zařízení, která by vás mohla rušit – tv, pc i telefony a další. Nesledujte pro dnešek žádné sociální sítě. Zato buďte online naživo a spolu😊.

Flirtujte
Když jste se poznávali, flirt vám nebyl cizí. Nevyprchal tak trochu z vašeho života? Co ho tam vrátit?

Drobný dárek
Nemusí jít o velké dary, ale malá pozornost, koupená, či třeba vyrobená, určitě udělá radost.

Držte se za ruku
Když jdete vedle sebe, chyťte se za ruku. Stejně tak, když si sednete spolu na gauč, prostě využijte každé příležitosti, jak si tímto dotykem dát najevo, že jste spolu.

3 důvody, proč tě miluji
Vyjmenujte alespoň 3 důvody (10 neuškodí😊), proč ji/ho milujete a třeba i proč je lepší než kdokoliv, koho znáte:-).

Snídaně do postele
Nenáročné, ale vstřícné gesto, kterým svůj protějšek určitě potěšíte. Stačí vstát o víkendu trošku dříve a připravit partnerovi přesně to, co má rád. Následná donáška až do postele a milý úsměv jistě rozzáří nejen ráno.

Vyjádřete vděčnost
Vyjádřete vděčnost za to, že je, za váš vztah, za to, jste spolu dokázali, co jste zvládli, co se vám povedlo.

Oblíbené jídlo
Zajděte si na partnerovo oblíbené jídlo, nebo ho připravte jako večeři. Láska přece prochází žaludkem.

Láskyplný vzkaz
Pro potěšení stačí i malý romantický vzkaz do kabelky nebo příruční tašky. Přání hezkého dne nebo pouhé vyznání “Miluji tě” jistě každého potěší. A přidat můžete i nějaké malé překvapení.

Co pro tebe mohu udělat?
Hned ráno se zeptejte, co pro toho druhého můžete udělat, aby jeho den byl příjemnější. A pak tato přání naplňte😊.

Sny, přání, cíle
Zeptejte se svého protějšku jaké má sny, plány, přání? Co by chtěl/a prožít, vidět, udělat? Pozorně naslouchejte a alespoň u jednoho snu vymyslete, jak ho zrealizovat v brzké době.

Společně za kulturou
Najděte si čas navštívit spolu nějakou kulturu – film, koncert nebo divadlo. A pokud tomu ani jeden z vás neholdujte, tak i sportovní utkání se počítá😊.

Masáž
Chcete-li partnerovi udělat radost, není nic lepšího než jemná masáž. Pustíte-li k tomu ještě příjemnou relaxační hudbu, romantická nálada na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

Naplánujte si společnou noc
Některé věci je dobré si i naplánovat. Pak se člověk třeba o to víc těší😊. Je jen na vás, jaké představy do tohoto plánování zahrnete.

Jen vy dva
Intimita, milování – to vše patří, stejně jako nákup krásného prádla či pomůcek, či smyslné SMS nebo… je to opět jen na vás😊.

Společné vzpomínání
Vezměte si alba, či projděte fotografie, zavzpomínejte na časy, které jste spolu prožili. Kam všude jste se podívali? Co jste dělali? Jak jste si cítili? Co jste tehdy plánovali a co se vám povedlo? Jaké nejveselejší historky jste zažili? Kdy a kde vám bylo opravdu příjemně?

Kompliment
Dnes je čas vyslovit kompliment, který jste mu/ji ještě nikdy neřekli.

Relaxujte spolu
Ať už si společně zajdete na masáž, či si dáte squash nebo si jen společně pustíte hezký film či budete odpočívat na gauči s dobrou kávou, odpočiňte si spolu.

Zatancujte si
Hudba je skvělá a tanec také. Zatancujte si spolu, třeba jen doma v obýváku😊. A když si ještě navíc zazpíváte, skvělé😊!

Společné plány
Popovídejte si o společných plánech, co vás čeká. Co byste spolu chtěli podniknout, vybudovat, zažít. Využít můžete třeba vision boardu. A také si popovídejte o tom, co můžete udělat pro zlepšení vašeho manželství/partnerství.

Všechno lze plnit libovolně dle libosti, pořadí, množství:-))
+

Kromě těchto drobných činností připojte ještě denně jednu skvělou věc:
Zapište tři věci, za které jste vděčni, které vám udělaly radost, či které se vám povedly. Takovékorálky dní😊.

Když to uděláte, budete váš mozek cvičit, aby každý den hledal dobré věci namísto špatných. Je to skvělé cvičení, jak být v životě spokojenější a šťastnější. A to přece chceme všichni.

A pokud si chcete radosti stáhnout, tak pak zde:

Ke stažení | Jitka Štádlerová – Inspirace. Semináře. Koučink. (jitkastadlerova.cz)

A nejen tyto radosti si můžete zapisovat do Deníku radosti, úspěchů a vděčnosti.


Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *