Halušky a cupcake – co mají společného?

Cupcake a halušky. Co asi mají společného? První, co člověka napadne – mouka, to samozřejmě taky, ale pro mě jsou především symbolem. Symbolem toho  JÍT A ZKOUŠET NOVÉ VĚCI. Protože bez vyzkoušení prostě nevíme, jaké to je….

Jak jsem k tomu došla?

Halušky se u nás nedělaly, neznala jsem je, až jeden můj šéf (Slovák) vždy oslavně pěl ódy na toto téma. A k tomu dodával, jak se musí brambory správně nastrouhat, jak je důležité odměřit mouku a co potom dělání samotných halušek z prkýnka –  prostě vrchol kuchařského umění. Alespoň  tak na to na mě působilo. Takže jsem si řekla, že tohle fakt vařit nebudu….

Cupcake, podobný příběh. Tajemné slovo, které mi připadalo jako nejvyšší meta kuchařského boha. Dokonce v Amsterdamu jsem za jeden kousek utratila několik euro, abych zjistila, že…, ale o tom dále.

Jen pro vysvětlení, vařit umím myslím velmi slušně:-). Svoji první  bábovku jsem upekla v 7 letech. V 16 vařila pro partu 8 mladých mužů celých 14 dní veškeré jídlo. Vaření mě baví a uvařím a upeču většinu jídel.
A přesto… Tyto dvě věci pro mě byly tak tajemné, že jsem se do nich nepustila…

Až jednou moje holky přijely od babičky s tím, že měly halušky a chtějí, abych je uvařila. Hmmm, to se do toho jako fakt mám pustit? No, nějak to dopadne. Otevírám recept na netu a nevěřím svým očím. To je ono? Za čtvrt hodiny na stole i s oloupáním brambor? Uvařím, udělám pro jistotu dvě verze – se zelím i s brynzou. Jen se zaprášilo. Proč jsem to nezkusila dřív? 

Cupcake – po ochutnání tohoto nazdobeného kousku v hlavním městě Nizozemí se divím podobně. Tohle je to složité? Náročné? Téměř jen pro kuchařské mistry?  Hned doma otevřu recepty a zkouším.

Opět na první dobrou.

A já si jen říkám, kolik takových věcí v životě máme. Říkáme, že to nejde, že je to složité. A přitom jsme to ani nezkusili. Něco jsme  o tom slyšeli, něco se povídalo, bylo to zahaleno aurou  nedosažitelnosti či jedinečnosti a přitom….

Taky máte něco, o čem jste přesvědčeni, že vám něco nejde?
Že je to nad vaše síly?
A zkusili jste to alespoň? Fakt to víte, na 100% ?

A co to třeba obrátit? Co zkusit princip Pipi punčochaté?
„To jsem ještě nedělala, to mi určitě půjde.“:-))

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *