Inspirace. A co z toho….

Moje děti milují sjíždět sociální sítě a koukat na videa, jak se co dělá. Jak upéct makronky, vyrobit šperky, postavit dům atd. atd. Ano, uznávám, občas taky neodolám. Je to super natočené, vypadá to jednoduše.
A…? Co z toho, když to sama nezkusím…?

Inspirace je všude kolem nás. Knížky, články, semináře, techniky, metody atd. Je fajn ji mít, je fajn mít nápady a….Co z toho:-)…

Doporučuji si pořídit buď blok ( tj. – mít místo, kam si zapisuji, to, co mě osloví, to, co mě napadne) nebo nějakou šikovnou aplikaci, např. Trello takhle funguje velmi dobře.

Pro rychlý zápis pak stačí poznámky v mobilu….V bloku mít dvě kolonky (rozdělenou stranu na půl, nebo dvě strany proti sobě), v aplikaci také rozdělit.
Jedna jsou právě nápady, inspirace, to, co mě zaujalo pro pozdější využití.
A ta druhá my měla být: Co to znamená pro mě?

V podstatě si hned odpovídat – jak to zakomponuji, jak to využiji – např. komu napíši, že z toho bude článek, co změním a ideálně mít k tomu termín.

A pak mít takové „odkladiště“ – NĚKDY, MOŽNÁ. Tedy není to aktuální věc, ale někdy se k tomu vrátím. Pozor, tam nedávám všechny nápady, ale opravdu ty, o kterých si myslím, že jsou životaschopné a stálo by za to je realizovat. Ty pravidelně – alespoň jednou za rok! – procházet, vybírat, ideálně dávat termíny.

Proč – Co to znamená pro mě?
Protože inspirace je spousta, pokud ji budeme pouze sbírat a nic s ní nedělat, je nám k ničemu. Na seminářích potkávám spoustu lidí, kteří už prošli kdečím. Když se jich zeptám, co z toho realizovali… bývá trochu, někdy víc, smutno…Zázrak sám o sobě nepřijde, pokud se nepustíme do akce.

Brian Tracy na svém pražském semináři říkal, že udělali takový malý výzkum, ptali se lidí, kteří dosáhli toho, co chtěli, jak to udělali. A to tajemství je prosté. Chcete ho vědět😊?

Vyberte si jednu věc, kterou budete dělat, kterou chcete posunout, chcete změnit, té se věnujte 2 hodiny denně, 5 dnů v týdnu a není možné, abyste nedosáhli pokroku.
Jednu věc. A pak druhou. A pak… Ne najednou!

*****
Co uděláte s touto inspirací😊?


Autorka Jitka Štádlerová – lektorka, mentorka osobního rozvoje, jejíž Korálky dní jsou pro všechny, kteří si chtějí užívat každodenní radosti a také si je zaznamenávat, například do Deníku radosti, úspěchů a vděčnosti. Organizátorka akce pro všechny milovníky papíru Meet Papír.

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *