NEDÁVEJTE SI PŘEDSEVZETÍ, ZKUSTE TO LETOS JINAK

aneb 4 tipy, jak na vizi roku 2024

Nebaví vás novoroční předsevzetí? Co to na rok 2023 pojmout trochu jinak?
Mám pro vás 4 tipy,  jak si promyslet, co by pro nás tento rok
 mohl znamenat.

Vision board 

Vision boardy dělám ráda. Sama pro sebe každý rok a častokrát na seminářích s účastníky. Během roku pak dostávám řadu zpráv, jak se krásně naplňují. Mají neuvěřitelnou sílu a dokáží zachytit i přání, která neříkáme nahlas.

Vision board je nástěnka snů a přání, toho, co bychom chtěli, po čem toužíme, čeho bychom rádi v životě měli více.  Na vytvoření stačí jen pár věcí – spousta obrázků, nůžky, lepidlo a tvrdá čtvrtka (nebo větší papír) nebo nástěnka.

A pak už stačí jen tvořit.

Pokud byste o vision boardu chtěli vědět víc, potkejme se na na webináři, který je součástí celého programu Jak si uspořádat myšlenky a přijít na nové nápady.

 

vision board

Můj ROK – napište si to

Pokud nejste až tak naladěni na tvoření, tak můžete zkusit si i jen věci vypsat.

Obrázky ale nahraďte alespoň představami. Nepište jenom, ale skutečně si představujete, to, co by pro vás bylo zajímavé. Tip, co vše vypisovat, stejně jako předlohu ke stažení najdete TADY.

SLOVO roku 

Autorku téhle techniky je Christine Kane, kterou již také přestala bavit novoroční předsevzetí. A tak se je rozhodla nahradit. Jedním slovem. Vyberte si  jedno slovo, příp. sousloví,  které vás povede následujícím rokem.

Přestože jsem velmi racionální, tak zde se mi velmi dobře osvědčuje nechat to slovo tak nějak přijít😊.

Na rok 2019 jsem měla NÁVRAT KE KOŘENŮM a přiznám se, že jsem z něho na první dojem nebyla až tak nadšená😊, prostě jsem si říkala, že jiné slovo, třeba něco jako růst, prosperita atd.:-), by bylo lepší. Nakonec z toho byl úžasný rok plný setkávání s přáteli, které jsem léta neviděla, navázání na to, co mě bavilo dělat, když jsem byla malá, záležitostí spojené s historií rodinnou i vesnice, kde mám právě ty kořeny😊.  A nakonec z toho i o 2 roky později vznikl celý program POZNEJTE PŘÍBĚHY SVÉ RODINY.

Pro rok 2020 bylo moje slovo –  PROCES – snažila jsem se dát věci do systému. Rok mi přinesl, stejně jako mnohým z vás, mnoho změn a pro mě to byl přechod do online a jisté nastavení procesů.
Pro rok 2021 to pak bylo slovo KREATIVITA a na rok 2022 mi naskočil ÚSPĚCH.
Pro rok 2023  jsem měla ROVNOVÁHU a MINIMALISMUS, a na rok 2024 na slovo zatím čekám….

Máte své slovo roku? Podělíte se s námi o něho?

24 na 2024

Tuto techniku najdete u Gretchen Rubin. O co se jedná? Napište si 24 věcí, které byste chtěli, aby v prosinci 2024 byly hotové. Mohou to být věci jednoduché, snadné, nebo také velké, ambiciózní. 

A pokud si chcete stáhnout volně šablonu na svých 24 úkolů/cílů, máte ji  ke stažení ZDE.😊.

20 na 24

Vyberte si jednu z technik nebo ještě úplně jinou😊, důležité je jedno jediné, to, na co někdy zapomínáme, zastavit se a sami se sebou si probrat, co je pro nás to důležité, co má pro nás největší důležitost, na čem nám skutečně záleží. A pak si postupně začít svoje sny a vize plnit.

Pokud někteří z vás si plánují na příští rok větší změny, chcete více pohnout s životem tak, abyste byli spokojenější, a hledáte někoho, kdo vám může podat pomocnou ruku ve formě podpory, otázek, či mentoringuráda vám budu ku prospěchu.

Ať je pro nás všechny rokem příjemným, pohodovým a plným zdraví a spokojenosti!

2 Comments

 1. Vendula 9 ledna, 2023 at 3:05 pm

  Děkuji moc za inspirativní článek, Jitko.
  Slovo na rok už praktikuju třetím rokem, ani jsem netušila, že to je nějaká metoda. A moc mě těší, že je.
  Určitě využiju typ s psanou „Vision board“ i s 23 sny, které si ráda letos přeměním na skutečnost nebo se o tom alespoň pokusím.
  Ať se Vám v tomto roce dobře žije i pracuje 🙂
  Vendula

  Reply
  1. admin 10 ledna, 2023 at 10:52 am

   Děkuji za zpětnou vazbu i přání, a jsem ráda, že Vám byl článek užitečný.
   Těším se někdy na viděnou na semináři.Jitka

   Reply

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *