Kreativní vítr – 4. lekce

Zviditelnění - co vše na ty sítě dávat

Co nás všechno čeká tento týden?

  • Co mám stále na ty sítě dávat?

  • Fokus – zaměření – využití při tvorbě příspěvků.
  • Imaginace a hraní si se slovy při psaní textů.

  • Náhodný vstup jako zdroj inspirace

  • Technika hození kostkou pro volné psaní a nové nápady.

  • SCAMPER nejen pro zviditelnění se.

  • Využití různých variant branistormingu pro příspěvky na sociální sítě

Jiný týden:-)

Tento týden bude trochu jíný. Nebudu mluvit, ale úkolů a tipů bude více než přehršel. Proto si z týdne uděláme dní 14:-).

Proč? Protože vyýsledkem tohoto týdne bude celý nápadník toho, co použít, když vám dojdou nápady. Vytiskněte si ho a mějte ho kdykoliv k dispozici, když budete potřebovat TIP:-).

Na celý týden ZDE máte nápadník s tipy. Vytiskněte si ho a do volných míst si poznamenávejte vaše nápady, KONKRÉTNÍ  tipy, které vás k tomu hned napadnou, jak a co využít, prostě svůj vlastní branistorming na dané téma.

FOKUS – pokud víte, co na sítě chcete dávat, pokud se na to zaměříme a máme tipy, tak INSPIRACI pak vidíme naprosto všude kolem nás. Pokud 3 týdny již pracujete s nápady, hledáte je kolem sebe, tak vaše kreativita krásně rozkvétá a vy postupně najdete další a další náměty, nápady, varianty.
Pokud máte nastavené, po čem chcete psát, pokud máte stanovený svůj CÍL – na týden nebo na měsíc, o čem chcete informovat, co chcete prodávat atd., tak už samy situace ukazují, jak to uchopit, jak na nich dané téma ukázat.

Na každý všední den týdne pak máte další várku tipů – vyberte si pokaždé 2-3 a přímou inspirací vytvořte příspěvky – ať už aktuální, nebo ty, který budete plánovat.  Vytvořené příspěvky přidejte i do skupiny, ať se můžeme vzájemně inspirovat.

PONDĚLÍ

Dnes si pohrajte s náhodými vstupy. Je zde opět – jako u všech dalších kreativních technik -nekonečné pole možností. Pokud zrovna nemáte po ruce nějaký impuls, využijte ty, které jsou na obrázkách.

Tipy a konkrétní náhodné vstupy najdete ZDE.

 

ÚTERÝ

Dnešek je o brainstormingu. 

Různé techniky brainstormingu využitelných, když vám dojdou nápady při psaní, ale také když bdete chtít inovovat svoje služby nebo produkty, najdete ZDE. Jedná se o varianty, které můžete využít i když budete brainstormovat sami.

STŘEDA

Technika hodu kostkou

SCAMPER

PASTOR

3 techniky opět využitelné nejen pro psaní příspěvků, ke stažení ZDE.

 

ČTVRTEK

Hrátky se slovy a písmeny

Tenhle opravdu obsáhlý materiál plný technik najdete ZDE.

PÁTEK

Využijte významné dny a svátky a ZDE máte ke stažení zajímavé dny ledna, abyste si podle něho mohli krásně naplánovat celý první měsíc roku 2021.

Online setkání

1

Další lekci obdržíte 4. 1. 2021. 

 V pátek 8. 1. 2021 se pak sejdeme v 10 hodin na Google Meet https://meet.google.com/byx-cgzo-joi . 

Stačí mít pouze pc nebo mobil s internetem, nepotřebujete nic stahovat. Pokud by to po vás chtělo heslo, tak je to ta část za lomítkem, tj.: byx-cgzo-joi.

A budu ráda, pokud budete sledovat, co se děje ve FB skupině:-), inspirovat se, i inspirovat druhé.