Koučink a mentoring

Uvažujete o změně nebo jste před ni postaveni?

 Nejste zcela spokojeni se svým životem?

Rozhodujete se, zda přijmout novou životní výzvu?

Přemýšlíte nad možnostmi, chcete si utřídit myšlenky?

Hledáte rovnováhu mezi pracovním a osobním životem?

Chcete zlepšit svou komunikaci, využití svého času nebo manažerské dovednosti?

Plánujete novou kariéru? 

Vracíte se po RD a hledáte možnosti svého uplatnění? 

Jste v nové pozici a potřebujete si být jistější ve své nové roli?

Pokud na některou z otázek odpovídáte ANO a rádi byste využili možnosti průvodce touto změnou, ozvěte se mi.

Untitled 3

Kdy koučování a kdy mentoring

Koučink

Věřím, že každý z nás je největším odborníkem na sebe sama. Potřebujeme se pouze zastavit 
a vrátit se k sobě, najít si odpovědi na své otázky.

Koučink je taková chvilka pro sebe. 

  • Pro své myšlenky, pro to uvědomit si, jaké jsou moje pocity, co potřebuji právě v tuto chvíli a jakým způsobem mohu posunout své přání a sny k realitě. 
  • Pro pojmenování si svých silných stránek, aby bylo možné na nich stavět. 
  • Pro poznání, jaká je má současná situace, aby bylo možné najít možnosti a způsoby, jaké změny mě posunou dopředu.

Vždy se snažím naladit se co nejvíce na klienta, naslouchat jeho potřebám, ptám se a diskutuji o tématech nesoudícím způsobem. Podporuji ho vhodně kladenými otázkami k přemýšlení a objevování vlastních zdrojů a motivací.  

Používám tzv. psychologické koučování – tedy koučování obohacené o psychologické poznatky, které se týkají emocí, motivace, výkonu, učení, komunikace, spokojenosti a štěstí.  

Kouč je průvodcem na cestě myšlení.

Mentoring

Někdy však potřebujeme popostrčit, ukázat, jak to zafungovalo jinde, získat zkušenosti, osvojit si techniky a metody. A v tuto chvíli přichází na řadu MENTORING.

V mentoringu jde o předávání zkušeností, dovedností, znalostí, i zde s plnou podporou mentora.  

Mentoringu u mě  klienti často využívají  při zadání z oblasti kariéry, budování si značky na trhu práce, 
v  začátcích podnikání a  v  juniorských manažerských pozicích. A nejčastěji při získávání jistoty při veřejných prezentacích a při slaďování práce a kariéry.

Někdy jsou setkání čistě koučovací, někdy čistě mentoringová, někdy kombinované. Vše záleží na tom, co právě řešíte, a co vám nejvíce vyhovuje. Vše záleží na domluvě, potřebách, požadavcích z Vaší strany.

Koučování i mentoring probíhá nejčastěji tváří v tvář (Praha, Kroměříž, případně je možné i odkudkoliv po skype nebo  telefonicky).

Untitled 3

Co koučink a mentoring přinesl mým klientům

S Jitkou se známe již několik let, ale to, že se Jitka zabývá koučingem jsem se dozvěděla jen náhodou. Vzhledem k tomu, že přesně v tom okamžiku, jsem stála na pracovní křižovatce a nevěděla kudy kam, možnost koučingu jsem využila. Díky tomu, že Jitka pro mne nebyla zcela cizí, měla mou absolutní důvěru od první chvíle. Zhruba jsem tušila, co můžu čekat, ale samotný průběh i výsledky Jitčina koučování absolutně předčily moje očekávání. Na první schůzku jsem přišla s pocitem, že vůbec nevím co a jak dál, díky Jitce se najednou vše začalo formovat, já jsem získala zpět jistotu, že svůj život a cíle mám pevně ve svých rukou. Jitka pozorně naslouchala, její otázky jasně směřovaly k danému tématu a odpovědi se mi tak nějak samy nabízely.
Díky Jitce a jejímu koučování, jsem si uvědomila, že své cíle a priority znám a naučila jsem se hledat odpovědi na vlastní otázky. Koučování pro mne bylo velkým přínosem, vždy jsem se na Jitku velmi těšila a jako kouče ji jednoznačně doporučuji.
Kateřina Arnoldová, majitelka www.Mooda.cz

Více jak dva roky se s Jitkou potkáváme na supervizních setkání. Její styl, jakým se mnou pracuje, mi zcela vyhovuje. Umí mě dovést k mým slabým místům, postupovat rychle k podstatě a příčinám zádrhelů, držet se faktů a zároveň vše dávkovat se správnou mírou porozumění i se zářícím úsměvem. Tvrdá realita je pak snesitelnější a práce je rychlejší bez zbytečných tanečků nebo mého „rudého vidění“, které brzdí myšlení. Zkušenosti lektorky mozkového joggingu se výtěčně hodí  při hledání nástrojů k seberozvoji. Jitka je pro mě citlivým a inspirativním koučem i supervizorem se správným nadhledem a nakažlivým optimismem.
Ondřej Štos, kouč a lektor

Paní Jitka mě ukázala cestu, kterou bych se měla vydat. Na co se ohlížet a na co ne. Otevřela mě oči na některé situace a naučila mě se nebát a jít za svým cílem ještě sebevědoměji než doposud. Často si na její slova vzpomenu a používám typy pak v akci.

Co jsem si z koučinku odnesla?
Snažím se neohlížet se tolik na mínění druhých lidi. Naučila jsem se říkat "ne" a umět rozlišit důležité od nedůležitého. Vyčlenila jsem si čas sama na sebe i rodinu (koupila jsem si nové kolo a nyní po 20 ti letech i nové lyže). Aktivní odpočinek nyní preferuji ku prospěchu podnikání. Věta paní Jitky: "Ivo, a co vy vlastně chcete?" mě často zní v uších a musím říct, že kladně i pomáhá....Učím se nestydět se za to, že mám úspěch a umět ho prodat bez výčitek svědomí, což mě dělalo velký problém. Myslím, že tajemství úspěchu je být ve správný čas na správném místě a právě ten čas s koučinkem byl efektivně strávený. Možná si ještě zcela neuvědomuji co vše mě do života dal, přicházím na to maličkostma v denním životě.
Dostálová Iva, Papír-hračky, NMnM.

Milá Jitko,
příležitost k setkávání na koučinku byla jedna z nejbáječnějších věcí tohoto roku!
Abych potvrdila posun z bodu 1 od bodu 10 sděluji, že do akce Podnikám a vynikám jsem se přihlásila proto, že jsem definitivně potřebovala rozhodnout směr svého podnikání – už jsem vůbec zvažovala, zda na podnikání mám a rozhodla jsem se udělat poslední pokus ke změně. Výsledek – utřídila jsme si slepé cesty i nevyužité rezervy, překonala pesimizmus, konkretizovala cíle, překonala ostych žádat práci dobře zaplacenou…..  Prakticky ke dnešnímu dni  mám splněné všechny cíle, které jsem si stanovila a ještě i něco navíc  … Mnohem méně se bojím, nesnažím se vycházet nadměrně vstříc svým zákazníkům a zasloužit si takto jejich zakázky – začala jsem poskytovat profi služby, za které požaduji adekvátní odměnu a rozvázala jsem spolupráci s časožráči a vyžírkami. Udělala  jsem si poměrně precizní rozklad  - co chci, kde jsou moji zákazníci, business plán atd. Jsem kousek za novou startovní čárou, ale těším se na soutěž
Úklid v práci mě přiměl ještě také ke změnám v rodině …  Samozřejmě ve zdravé míře, nic nestavím na hlavu )) Ale prostě už jsme hluchá na řeči typu „naše matka beztak nic nedokáže“. Hraběnka Henrieta Chotková založila ve svých 60 letech rozárium, které záhy patřilo ke třem nej v Evropě, tak proč bych si já k právě minulým narozeninám nenadělila sebevědomí a odvahu dotáhnout do výsledku všechno, co jsem dosud sesbírala
Bez Vaší spolupráce, jasných otázek a podpory bych se na tuto cestu nevydala! Mě osobně naprosto fascinovalo, že jsme měly každá úplně jiný předmět podnikání, jinou úroveň práce, jiné klienty a Vy jste dokázala v té směsi vybrat ty důležité podstatné otázky. A pak ty otázky probudily dynamický proces!
Mirka Paclová, http://www.hortiservis.cz/

Moje pocity z našich schodzok... mala som trošku obavy, teoreticky som vedela, do čoho idem, ale prakticky to bolo niečo nové. Po prvom stretnutí som bola presvedčená, že ste tá správna osoba, s ktorou coaching pojde dobre. Ste veľmi empatická, viete sa naladiť na vlnu zákazníka. Priebeh schodzok viete operatívne prisposobovať potrebám, čo je podľa mňa veľmi veľké plus. Na schodzkach som sa vždy cítila príjemne (aj keď sme trebárs preberali pre mňa nie najpríjemnejšiu tému, napr. prezentácie) a po schodzke som vždy bola nabitá pozitívnou energiou a pocitom "to dám";o) Pomohla ste mi usporiadať myšlienky, správne sa naladiť, za čo Vám patrí veľká vďaka;o)
Silvia Oškerová

Milá Jitko,
 
děkuji Vám za moc příjemných a velice přínosných šest lekcí koučinku. Jste mi velice sympatická jako žena i jako koučka.  Každou lekci jsem si dělala poznámky, ke kterým se vracím a čerpám z nich. A budu čerpat i nadále.
Po koučinku se cítím sebevědomější, mám mnohem lépe uspořádaný časový rozvrh a připadám si výkonnější. Díky koučinku jsem oprášila angličtinu, získala kurz obchodní konverzace a dnes pokračuji dalším kurzem pro pokročilé. Strašně moc mě baví a těší mě výsledky . Mám založený facebook pro svou prodejnu, jinou výzdobu prodejny, širší letákovou reklamu...
Troufám si říct, že toto není na úkor rodiny. Tu si chci užívat….
 
Chtěla jsem Vám napsat, že workshopy a koučink s Vámi bylo (kromě rodinných událostí ) to NEJLEPŠÍ, co mě letos potkalo. Díky. Cítím se jako po " proměně".
 + dovětek po 3 letech:
Chci Vám poděkovat. Vaše workshopy a koučink mě nastartovaly k novému cíli a pustila jsem se do studia, mám již hotové bakalářské na Fakultě managementu VŠE a rok navazujícího na téže fakultě za sebou a ještě jeden před sebou, je to náročné všechno skloubit, ale chci to zvládnout .
 Vlasta Hladíková, majitelka obchodu

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider